Για ένα ακόμη παιχνίδι πρωταθλήματος, οι παίκτες του Βόλου έδειξαν ότι δεν συμβιβάζονται με τίποτα άλλο πέρα από τη νίκη. Εδωσαν και την ψυχή τους μέχρι το τέλος του αγώνα με την Παναχαϊκή και έφτασαν σε μία ακόμη νίκη.

Οι πρωτοπόροι της Football League πέτυχαν σπουδαία νίκη (2-1) και επί της Παναχαϊκής και έκαναν ακόμα ένα βήμα προς της Σούπερ Λίγκα.

Ο Βόλος μπήκε μπροστά στο σκορ στο 15ο λεπτό με τον Γκαλίτσιο έπειτα από κόρνερ, για να ισοφαρίσει η Παναχαϊκή στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπαστακό.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έψαχναν το δεύτερο γκολ δημιουργώντας εκατέρωθεν σημαντικές ευκαιρίες.

Ωστόσο, ο Βόλος ήταν η ομάδα που πανηγύρισε στο τέλος χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Μάντζης στο 89ο λεπτό.

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγέρο, Πίτου Γκαρσία, Λούκας (Πίσπας), Πέντα (53’ Ηλιόπουλος), Κότο, Μάντζης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας (41’ Σωτηράκος), Πλέγας (46’ Μουστακόπουλος), Αργυρόπουλος (81’ Καρατσανάκοφ), Παπατόλιος, Ελευθεριάδης, Κυνηγόπουλος, Μπαστακός.