Φιλική νίκη με 3-2 πέτυχε ο Βόλος επί του Θησέα στην Αγριά. Ο Χουάν Φεράντο είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές του, ώστε να τους κρατήσει σε αγωνιστική εγρήγορση εν όψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος της Football League.

Ο Θησέας προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με τον Πέτση, για να ισοφαρίσει ο Βόλος στο 37ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο. Στο 42ο ο Δημόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στους “κυανέρυθρους”, ενώ ο Πίσπας στο 70ο λεπτό έκανε το 1-3, για να μειώσει ο Θησέας πέντε λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα

Η σύνθεση του Βόλου: Μπουργάνης (60ο Κραβαρίτης), Ντεντάκης (46ο Μπόλης), Γκαλίτσιος (46ο Καρρίκι), Ρούσσος (46ο Ανδρικόπουλος), Δημόπουλος (46ο Θεοδωρόπουλος), Ενγκουεμ (55ο Καραγιάννης), Καμπαγιέρο (35ο Δόρης) (60ο Πίτου Γκαρσία), Λούκας (46ο Κορέλας), Κότο (46ο Μπάλας), Ηλιόπουλος (46ο Μάντζης), Πίσπας