Επίδειξη ισχύος έκανε ο Βόλος στο φιλικό με την Παναχαϊκή επικρατώντας των Πατρινών με 4-1.

Η ομάδα του Βόλου ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ειδικά στο β’ ημίχρονο όπου κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ πολλές από τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα προσωπικά του στο 60ο λεπτό..

Ο Φράγκος έκανε το 3-0 στο 68ο λεπτό, για να μειώσει η Παναχαϊκή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελευθεριάδη στο 75ο λεπτό.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Πίσπας ένα λεπτό αργότερα.

Η σύνθεση του Βόλου: Η σύνθεση Καραγκιολιδης (60ο Μπουργάνης), Ντεντάκης (60ο Καρρίκι), Γκαλίτσιος, Ρούσσος (46ο Δημόπουλος), Ουνγιαλίδης (60ο Δεμηρτζόγλου), Ενγκουεμ (46ο Πίτου Γκαρσία), Καμπαγιέρο (60ο Κορέλας), Ηλιόπουλος (60ο Φράγκος), Πέντα (46ο Λούκας), Κότο (60ο Μεληκιώτης), Μάντζης (60ο Πίσπας)