Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στους ομίλου του κυπέλλου Ελλάδος ο Βόλος επικρατώντας με 5-1 του Απόλλωνα Λάρισας.

Οι «κυανέρυθροι» του Βόλου ήταν καταιγιστικοί ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στην άνετη επικράτηση.

Το σκορ για την ομάδα του Βόλου άνοιξε ο Μάντζης στο 20ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Απόλλων Λάρισας στις αρχές του Β’ ημιχρόνου (47ο) με τον Λίταινα.

Η συνέχεια του αγώνα ανήκε ολοκληρωτικά στο Βόλου που με τέσσερα ακόμη γκολ (61ο Κότο, 64ο Πέντα, 69ο Μάντζης και 82ο Πίτου Γκαρσία) έφτασε στο τελικό 5-1.

ΒΟΛΟΣ: Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Ρούσσος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγιέρο, Πίτου Γκαρσία (83ο Κορέλας), Ηλιόπουλος (58ο Δώρης), Πέντα, Κότο, Μάντζης (75ο Πίσπας)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Κουτογλίδης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Κοντοές, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Λούκας, Μαρκολίνο (85ο Κοντοθανάσης), Λίταινας, Τασιούλης (78ο Καμπέρης), Λουσάο