Σπουδαία νίκη με 2-1 πέτυχε ο Volos NFC με αντίπαλο τον ΑΟ Θήβα. Ο Volos NFC βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 59ο λεπτό με το γκολ του Σίλβα, ωστόσο κατάφερε να γυρίσει το ματς χάρη σε τέρματα του Μάντζη στο 70ο λεπτό και του Μηλιώτη στο 85ο.

Με τη νίκη του αυτή, ο Volos NFC διατήρησε το απόλυτο των επιτυχιών και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

VOLOS NFC: Μπουργάνης, Ντεντάκης, Ντόσης, Δημόπουλος, Ηλιάδης, Πιαστόπουλος (63′ Μηλιώτης), Κυπαρίσσης (12′ Μελισσόπουλος), Καμπαγιέρο, Μάντζης (93′ Ζέρης), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος (89′ Σαλαμούρας).
ΑΟ ΘΗΒΑ: Μόνος, Πλατέλας, Καραλής (69′ Μαυρόπουλος), Ζυγογιάννης, Βουρνάζος, Κοτώρος, Αργυρίου (74′ Σένκα), Ντος Σάντος, Σίλβα (88′ Γεωργάκης), Βεζυρτζόγλου, Τόπι (79′ Γιαλός).